Drukuj

szyba pokruszona2

Rysy, pajączki czy ubytki szyby zdarzają się najlepszym. Jak poradzić sobie z naprawą? Co można naprawić i kto za to zapłaci?

$

Kto za to zapłaci?

Jeżeli ubytek spowodowany jest źle zabezpieczonym ładunkiem jadącej przed nami ciężarówki sprawa jest prosta. Odszkodowania dochodzimy z firmy ubezpieczeniowej sprawcy.

 

Teoretycznie możemy też dochodzić zadośćuczynienia od zarządcy drogi, jednak szansa jest dość mała i procedura długa, skomplikowana bez większych szans na powodzenie.

 

Niektórzy usiłują udowodnić winę kierowcy jadącemu przed nami i z jego ubezpieczenia naprawić sobie auto. Nie oszukujmy się jednak, możliwości dowodowe są mizerne.

 

 Jakie usterki można naprawić?

W najgorszym przypadku czeka nas wymiana szyby, w najlepszym wizyta w warsztacie. Jeżeli uszkodzenie nie jest większe niż moneta 5zł, nie znajduje się an wysokości oczu kierowcy i nie jest bliżej niż 5 cm od krawędzi, możemy  starać się szybę naprawić.

 

 Kiedy to zrobić i ile to kosztuje?

Należy jechać niezwłocznie, wszelkie zabrudzenia utrudniają ewentualną naprawę. Koszt nie powinien być większy niż 120-200 zł i dodatkowo potrwa to jedynie około godziny.

 

Pierwszą rzeczą , którą należy uczynić to zakleić ubytek taśmą lub naklejką i jechać czym prędzej do warsztatu, żeby dziurka nie przerodziła się w większego pajączka.

 

Podsumowując:

koszt: 150-200 zł

czas: do 1 godziny

stopień skomplikowania: 1/6

  • Samochody
  • Typy samochodów
V-ROD
23 Maj, 2013

Pierwszy chłodzony cieczą

Audi Multitronic - uwaga na wydatki
05 Cze, 2013

Montowany w samochodach Audi, Multitronic przysporzył o szybsz

Audi Kowalskiego
05 Lip, 2012

Kowalski jeździ Volkswagenem, nie gardzi też i Audi. Niezmie

                        PoradyO nas

eCarService to niezależny serwis samochodowy przeznaczony dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Oferujemy usługi w różnych systemach realizacji i rozliczeń.

Jak nas odnaleźć