Drukuj

szyba pokruszona2

Rysy, pajączki czy ubytki szyby zdarzają się najlepszym. Jak poradzić sobie z naprawą? Co można naprawić i kto za to zapłaci?

$

Kto za to zapłaci?

Jeżeli ubytek spowodowany jest źle zabezpieczonym ładunkiem jadącej przed nami ciężarówki sprawa jest prosta. Odszkodowania dochodzimy z firmy ubezpieczeniowej sprawcy.

Teoretycznie możemy też dochodzić zadośćuczynienia od zarządcy drogi, jednak szansa jest dość mała i procedura długa, skomplikowana bez większych szans na powodzenie.

Niektórzy usiłują udowodnić winę kierowcy jadącemu przed nami i z jego ubezpieczenia naprawić sobie auto. Nie oszukujmy się jednak, możliwości dowodowe są mizerne.

Jakie usterki można naprawić?

W najgorszym przypadku czeka nas wymiana szyby, w najlepszym wizyta w warsztacie. Jeżeli uszkodzenie nie jest większe niż moneta 5zł, nie znajduje się an wysokości oczu kierowcy i nie jest bliżej niż 5 cm od krawędzi, możemy  starać się szybę naprawić.

Kiedy to zrobić i ile to kosztuje?

Należy jechać niezwłocznie, wszelkie zabrudzenia utrudniają ewentualną naprawę. Koszt nie powinien być większy niż 120-200 zł i dodatkowo potrwa to jedynie około godziny.

Pierwszą rzeczą , którą należy uczynić to zakleić ubytek taśmą lub naklejką i jechać czym prędzej do warsztatu, żeby dziurka nie przerodziła się w większego pajączka.

Podsumowując:

koszt: 150-200 zł

czas: do 1 godziny

stopień skomplikowania: 1/6

  • Samochody
  • Typy samochodów
Koncern Audi nie boi sie kryzysu
01 Cze, 2013

Audi nie boi się kryzysu.   "Znajdujemy się obecnie w

V-ROD
23 Maj, 2013

Pierwszy chłodzony cieczą

Audi A4
23 Paź, 2011

Nowy model Audi A4 oznaczony jako B8 jest większy od poprzedni

Audi Kowalskiego
05 Lip, 2012

Kowalski jeździ Volkswagenem, nie gardzi też i Audi. Niezmie

                        Porady

Facebook Slide LikeboxStat4u

O nas

eCarService to niezależny serwis samochodowy przeznaczony dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Oferujemy usługi w różnych systemach realizacji i rozliczeń.

Jak nas odnaleźć