Rower Audi Wörthersee, ebike. Wyróżniony

sobota, 08 czerwiec 2013 12:03 Napisał 

Audi jak widać to nie tylko luksusowe samochody, jednak także rozwiązania dla osób aktywnych sportowo anawet tych bardziej rozleniwionych.

 

rower Audi2Rower, nazwany już erowerem to zupełnie nowy projekt koncernu. Ultralekka rama o wadze 1,6 kg, 26-calowe opony z kołami wykonanymi z CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) o niewiarygodnej wadze 600 gram oraz to, co dla wielu okaże się najważniejsze, silnik!

 

Wał, przekładnia, łańcuch, jednostka napędowa o mocy 2,3 kW i momencie obrotowym 250 Nm. 5-kilogramowy litowo-jonowy akumulator przy napięciu 48 V ma moc 530 Wh i ładuje się jedynie 2,5h. 


Hydrauliczne hamulce oraz hydrauliczna, 9-stopniowa przekładnia a wszystko to zamknięte w wadze zaledwie 21 kg. 


Rower Audi3Rower Audi wyposażono także w komputer obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego. Można w nim  zmieniać programy jazdy, zapisywać sekwencje trików oraz ustawiania inne funkcji e-bike, np. elektrycznego wspomaganie i oświetlenie. Na ekranie zobaczymy naszą prędkość, przebyty dystans, stan naładowania akumulatora, zużycie energii oraz aktualny kąt nachylenia.


Do wyboru mamy 5 trybów jazdy. "Pure"- napęd pochodzi wyłącznie od rowerzysty,  "pedelec" wspomaganie silnikiem elektrycznym , "eGrip" to całkowity napęd elektryczny przy maksymalnej prędkości do 50 km/h. Używając programu środkowego możemy rozwinąć prędkość do 80km/h i przejechać w ten sposób do 70 kilometrów. 


Za pomocą smartfona lub bezpośrednio na e-bike'u, możliwy jest też wybór różnych opcji napędu - program "Power Wheelie" z regulacją kąta nachylenia dla mniej doświadczonych osób albo "Balanced Wheelie" dla doświadczonych. W "Balanced Wheelie" program utrzymuje równowagę pojazdu. Kiedy środek ciężkości rowerzysty przenoszony jest do przodu lub do tyłu, silnik elektryczny przyśpiesza lub wyhamowuje pojazd.

 

Niestety, mimo, że od premiery tego superroweru minęło już trochę czasu, nadal cena roweru Audi jest nieznana. Jedni spekulują, że może to być 7 tys. USD, inni, że nawet równowartość średniej klasy samochodu. Czekamy więc dalej z niecierpliwością na cenę i pierwsze sztuki na naszych drogach. 

 

poniżej zamieszczamy film>>>

Czytany 29094 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 sierpień 2013 22:05
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Media

Zobacz rower Audi

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • Samochody
  • Typy samochodów
Audi A4
23 Paź, 2011

Nowy model Audi A4 oznaczony jako B8 jest większy od poprzedni

Koniec licytacji na Allegro
05 Cze, 2013

Wyjątkowo, w kategorii motoryzacja forma licytacji, zwana też

Fat Boy
24 Maj, 2013

Oryginalny „fat custom" o masywnej stylistyce, która jest cz

Volkswagen Passat
25 Paź, 2011

Volkswagen Passat – samochód osobowy klasy średniej produko

Audi Kowalskiego
05 Lip, 2012

Kowalski jeździ Volkswagenem, nie gardzi też i Audi. Niezmie

Facebook Slide LikeboxStat4u

O nas

eCarService to niezależny serwis samochodowy przeznaczony dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Oferujemy usługi w różnych systemach realizacji i rozliczeń.

Jak nas odnaleźć