Samochód zaparkuje bez kierowcy

wtorek, 25 czerwiec 2013 20:01 Napisane przez 

Koncerny motoryzacyjne prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych i bardziej efektywnych systemów ułatwiających parkowanie. Montują kamery cofania, czujniki, komputery, ostatnio nawet (między innymi w Peugeocie 2008) stosują system, dzięki któremu kierowca może spokojnie założyć ręce za głowę i poddać się swojej maszynie.

 

 

 

Żaden z park assistów nie jest jednak idealny, każdy potrzebuje kierowcy, który w odpowiednim momencie wciśnie pedał gazu lub hamulca. Nadal możliwe jest rozbicie tyłu, a systemy jedynie ułatwiają nam zaparkowanie.

 

 

Nowy wynalazek Volvo ma spowodować, że niebawem auto zaparkuje się samo. Nie dość, że znajdzie miejsce, oszacuje jego wielkość, to i wjedzie bez pomocy a nawet obecności kierowcy.

 

 

Całość systemu będzie można także obsługiwać za pomocą smartfona. Wciskając odpowiedni guzik auto załatwi sprawę za nas, mało tego. Chcąc powrócić do samochodu, po wydaniu komendy samo po nas przyjedzie lokalizując użytkownika za pomocą sygnału GPS.

 

 

Volvo zapowiada, że nowy park assistant zamontuje w modelu XC90, pozostaje nam więc cierpliwie czekać, możliwe, że już tylko rok.

Czytany 14322 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2017 12:46
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • Samochody
  • Typy samochodów
Fat Boy
24 Maj, 2013

Oryginalny „fat custom" o masywnej stylistyce, która jest cz

Audi Multitronic - uwaga na wydatki
05 Cze, 2013

Montowany w samochodach Audi, Multitronic przysporzył o szybsz

Audi Kowalskiego
05 Lip, 2012

Kowalski jeździ Volkswagenem, nie gardzi też i Audi. Niezmie

Facebook Slide LikeboxStat4u

O nas

eCarService to niezależny serwis samochodowy przeznaczony dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Oferujemy usługi w różnych systemach realizacji i rozliczeń.

Jak nas odnaleźć